Strojní omítky

Strojní omítky

Moderní logistika strojního omítání poskytuje zpracovateli oproti ručnímu zpracování celou řadu výhod

  • stálá kvalita zpracovávané směsi
  • rychlost zpracování a vysoké výkony
  • minimální ztráty
  • úspora nákladů na míchání a transport omítkových směsí
  • minimální prostor pro uskladnění materiálu
  • ekologické zpracování bez znečištění životního prostředí

Strojní omítky zpracováváme pomocí omítacích strojů.

Nabízíme Vám kompletní dodávku jednovrstvých i dvouvrstvých vnitřních a venkovních omítek včetně materiálu. Převážně pracujeme s materiály firmy HASIT. Dle požadavků investora ale pracujeme i s materiály od jiných dodavatelů.

Pracujeme s moderními omítacími stroji, které umožňují rychlejší a kvalitnější provedeníod klasických zdlouhavých postupů ručního omítání. Používáme dilatační APU lišty, rohové profily, fólie, pásky, ukončovací profily, atd. Postaráme se o zakrytí oken, dveří a prostupů. Samozřejmostí je vyklizení staveniště po skončení omítání.

Pokud hledáte solidního a spolehlivého partnera pro kompletní dodávku strojního omítání - omitacích prací, napište nám nebo raději přímo zavolejte a my uděláme vše pro vaši spokojenost.

Nabízíme tyto druhy vnitřních omítek:

  • jednovrstvé vápenosádrové, sádrové omítky
  • vápenocementové omítky, štukové omítky


Jedná se o jedno či dvouvrstvé strojní omítky, prováděné vždy profesionálními omítkáři.

SÁDROVÉ OMÍTKY

Sádrové omítky jsou jednovrstvé omítky a dnes již plně nahrazují omítky klasické. Důvodů je opravdu víc než dost. Sádrové omítky jsou zdravější, estetičtější. Sádra je výjimečná především proto, že je schopna sama regulovat vlhkost, proto pomáhá udržovat příjemné mikroklima. Sádrové omítky a stěrky v případě větší vlhkosti v místnostech vlhkost absorbují a později ji opět uvolňují do ovzduší. Současně tak umějí absorbovat i teplo, a tím zajišťují rovnováhu teploty stěn a vnitřního prostoru. Povrchová úprava může být kletovaná, nebo filcovaná.

VÁPENOSÁDROVÉ OMÍTKY

Vápenosádrové omítky slouží pro vnitřní omítky na stropy a stěny. Jsou to moderní jednovrstvé omítky. Skládají se z pálené sádry, bílého vápenného hydrátu, jemných písků a přísad pro zlepšení vlastností při zpracování. Povrchová úprava je filcovaná, má jemnou zrnitou strukturu.

VÁPENOCEMENTOVÉ A ŠTUKOVÉ OMÍTKY

Štukové omítky jsou klasické dvouvrstvé omítky skládající se z první vrstvy vápenocementové tzv. jádra a druhé vrstvy štukové. Štukové omítky se používají v interiéru, postupně je však nahrazují jiné vnitřní omítky. Vápenocementové omítky jsou pevnější a jsou vhodné do vlhkého prostředí.

ZHOTOVENÍ STROJNÍCH OMÍTEK

Malta se připravuje v průmyslových mísírnách, dopravuje se na stavbu v suchém stavu v silu, pro menší množství pytlovaná. Suchý materiál se mísí s vodou ve strojní omítačce a pomocí stlačeného vzduchu se stříká na zdivo. Jednovrstvé omítky omítkáři zpracují do dvou hodin do finální podoby. U dvouvrstvé omítky je třeba vyčkat než materiál na stěně vyschne, aby se předešlo smršťovacím trhlinám. Teprve potom se nanáší druhá štuková vrstva.

TECHNICKÁ PŘIPRAVENOST

  • přípojka elektrické energie 380V, jištění 25C
  • přípojka vody

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image